BUT PNEUMATYCZNY Z KONTROLĄ CIŚNIENIA

Kategorie: Stopa

But pneumatyczny – stabilizacja i komfort

W asortymencie znajdziesz produkty, dzięki którym proces rehabilitacji będzie przebiegał sprawnie oraz komfortowo. Skorzystaj z naszej oferty!

Orteza typu but pneumatyczny – cechy

But pneumatyczny stosowany jest w celu zapewnienia stabilizacji, kiedy pojawiają się urazy tkanek miękkich okolicy stawu skokowego, a także stopy i dystalnej części goleni. But pneumatyczny jest odpowiedni do leczenia skręceń stawu skokowego, śródstopia i stępu drugiego i trzeciego stopnia, jak również doleczania stabilnych złamań okolicy stawu skokowego i śródstopia i zabiegach operacyjnych tej części ciała. Jest wykorzystywany także w przypadku wystąpienia zmian zapalnych ścięgna Achillesa oraz ścięgien prostowników i zginaczy stopy.

But pneumatyczny składa się ze sztywnego, perforowanego korpusu, który zapewnia efektywną stabilizację i jednocześnie umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Profilowana podeszwa buta pozwala na chód zbliżony do fizjologicznego. Wewnętrzna wyściółka buta została wykonana z miękkiego i oddychającego materiału. Zawiera także dodatkową ochronę palców oraz wewnętrzne komory powietrzne umożliwiające regulację kompresji tkanek miękkich i siły stabilizacji. Zastosowany w bucie system kontroli ciśnienia zapobiega niekontrolowanej aplikacji zbyt silnej kompresji, a w efekcie także zaburzeniom trofiki skóry – zwłaszcza u diabetyków oraz pacjentów z zaburzeniami czucia i krążenia w obszarze działania ortezy.

Parametry techniczne:

Rozmiar S M L XL
Rozmiar buta 36-37 38-42 42-46 46<