Kończyna górna

Utrata palców, dłoni, przedramienia lub całej ręki – każda forma amputacji w obrębie kończyny górnej jest osobistym dramatem pacjenta i niebagatelnym problemem życiowym. Co z pracą? Co z uprawianiem sportu? Co z prostymi codziennymi czynnościami? Takie pytania towarzyszą każdej osobie po odjęciu. Najlepszą odpowiedzią na nie jest nowoczesna protetyka kończyn górnych. Nauka poczyniła w tym zakresie ogromny postęp i przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności jest dziś jak najbardziej możliwe. Przeczytaj nasz poradnik, w którym poruszamy najważniejsze kwestie związane z protezowaniem kończyny górnej.

Protezy dla wszystkich poziomów amputacji

Obecnie nie ma żadnego problemu z przygotowaniem indywidualnej protezy dla pacjenta, który musiał poddać się amputacji w obrębie kończyny górnej. Dotyczy to zarówno palców, jak i części dłoni, przedramienia, ramienia i wyłuszczenia w stawie barkowym.

Wybór rozwiązań jest bardzo szeroki, począwszy od lejów silikonowych, przez protezy i uzupełnienia kosmetyczne, aż po zaawansowaną protetykę łączącą w sobie funkcjonalność, wygodę i znakomite walory estetyczne.

Wygląd i jakość protezy zależą od oczekiwań i możliwości finansowych

Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że w protetyce obowiązuje bardzo szeroki przekrój cen. Najtańsze rozwiązania wybierają osoby wspierające się przede wszystkim dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia, które i tak nie zawsze jest wystarczające.

Zasada jest prosta: im droższa proteza, tym lepsza. Produkty z wysokiej półki są znakomicie wykonane, do złudzenia przypominają prawdziwą kończynę, są bardzo funkcjonalne i umożliwiają powrót do normalnej aktywności, włącznie z uprawianiem sportu. Dlatego wielu naszych pacjentów bierze na siebie duży wysiłek finansowy w imię wygody i po prostu lepszego życia.